Moz Blog

10.01.2015 tarihinde Ana Sayfada Gösterilmesin kategorisine eklenmiş, 7.499 Kişi Okumuş ve 0 Yorum Yapılmış.

Moz Blog

Biz Her Zaman Google Onlar Henüz var ki SEO olun misiniz Düşünce 6 Değişiklikleri – Tahta Cuma

18 Nisan 2014 – Gönderen Rand Fishkin için Cuma Tahta

Rel bir bağlantı içinde çapa metin özgüllüğü = “canonical” Google’ın yorumundan, Google bir hamle yapmak düşündüm ve bunun gerçekleşmesi için hala bekleyen çeşitli alanlar vardır. Bugünün Beyaz Tahta Cuma, Rand bu alanlarda altı ayrıntıları. Bir şeyler yorumlarda gidiyoruz düşünüyorum nereye bilelim!

Başvuru için, burada bu haftaki beyaz tahta bir hala!

Video Transkripsiyon

Selam Moz hayranları ve Beyaz Tahta Cuma başka bir sürümüne hoş geldiniz. Bugün, pazarlama ve SEO alanında bize bir sürü Google yapım olacağını düşündüm bu değişikliklerin bazı etrafında bir konuyu çözmek için gidiyorum, ama esrarlı onlar değil.

Ben sektöründe insanların bir sürü konuşmak, çünkü bu kadar geliyor. SearchLove ve büyük olaylar her ikisi de SMX Münih, Boston – - Sen Ben konferanslar numaradan yolda son birkaç hafta oldum, biliyorum ve ben daha yakında bir demet başlığı gidiyorum. İnsanlar Google bu şeyleri yapıyor olması gerekir bu fikre sahip, yılda bu gelişmeler yapmış olmalısınız. Bu gerçekte, bunları yapmadığınız, çıkıyor. Bazıları, bunun arkasında muhtemelen gerçekten iyi nedenler vardır, ve onlar yapmak gerçekten zor çünkü bazıları sadece olabilir.

Ama bu birkaç üzerinden konuşalım ve yorumların biz onlar bu bazı yapıyor olabilir zaman, ya da eğer konusunda bazı tartışmalar içine alabilirsiniz.

Yani bir numara, SEO alanında bir sürü insan, hatta alanın dışında, bu linkler gerçekten SEO için önemli ise, o konuyla bağlantıları daha fazla konu dışı bağlantıları daha önemli olduğunu durumda olması gerektiğini düşünüyorum. Yani, örneğin, ben bahçe kaynaklar hakkında burada iki web sitelerine bağlantı ediyorsam, A ve B, hem de bahçe kaynaklar ve onlardan biri bir botanik siteden gelir ve diğer bir mobil oyun ile ilgili bir siteden geliyor hakkında, iyi, Bütün diğer şeyler doğru olmak, botanik hakkında tek bir güçlü bir bağlantı sağlamak için gidiyor olmalıdır. Bu sadece durum olmalı.

Ve yine, biz bu kanıtlamak için görünmüyor olabilir. Arkasında veri olmak veya desteklemek için orada görünmüyor. Çok gelişmiş olan insanlar, bir sürü bağlantıları ve tüm malzeme bu tür sınıflandırma sürecinde gitti – - derinlemesine SEO bir dizi yıldır var, bu sorunu analiz ediyor herkes gelmek gibi görünüyor Google, aynı sonuç, gerçekten bir daha konu / bağlam agnostik perspektiften bağlantıları düşünmek gibi görünüyor.

Ben bu bunu yapmak için teknoloji var o zamanlardan biri olabilir düşünüyorum. Onlar sadece istemiyorum. Benim tahminim ne bulduk onlar bu tür şeyler için bastıran, onlar Web’de tür popüler ve önemli ne çok dar bir görünüm olsun, ve bu daha geniş bir görünüm varsa, aslında daha iyi sonuçlar alabiliriz . Bu belki de botanikçiler aşk kitle itiraz ile bir değil bahçe kaynakları sitesi, herkes yararlı ve değerli bulmak için gidiyor biri olmadığı durumda olduğu ortaya çıktı ve ne Web bütününü temsil edilmez bahçe kaynaklar için sıralaması olmalıdır kim düşünüyor. Yani onlar tür bu karşı önyargılı ettik.

Bu benim tahminim. Ama biz çalıştırmak için güçlü oldum her gözlemlenebilir girişinden, şimdiye kadar herkesten gördüğüm her test, herhangi bir önyargı varsa, neredeyse farkedilemez, son derece hafif olduğunu durum gibi görünüyor. Büyüleyici.

Numara iki, ben bu kampta aslında değilim. Ben hala geliyor birgün, bu metin çapa etkisi sonunda azalacak düşünüyorum. Yine diğer sinyalleri kesinlikle önemi arttı, ve diğer şeyler çok olmuştur da, evet, bu bir bağlantı içinde çapa metin hala çok daha önemli ve genel çapa metin daha iyi gibi görünüyor, bu gibi görünüyor.

“Karşıt olarak ben gibi,” Oh, bu, aynı zamanda bahçe malzemeleri için iyi bir kaynaktır “ama ile bağlantılı tüm metin oldu bir şey söyleyerek aynı sayfada için, A bağlantı zaman” bahçe malzemeleri “gibi bir şey hedefleyen, belirli Başlarken iyi bir kaynak “üzerinden B, o bir çok daha fazla rütbeli güç almak için gidiyor. Bu çapa metin hala oldukça etkili olduğundan tekrar, tüm diğer şeyler eşit olmak, A, B daha yüksek rütbe olacaktır. Bu oldukça somut bir etkiye sahiptir.

Ben bu SEOlar çok manipülasyon ve istismar bir sürü oluyor burada Hey, çapa metin “, dedi bu durumlardan biri olduğunu düşünüyorum. Web spam bir sürü Açıkçası Google’ın bu karşı eylemde olacak. Olur orası. ”

Benim tahminim, yine, onlar sonuçlar sadece onsuz kadar iyi olmadığını gördüm olmasıdır. Bu iyi bir çapa metin oluşturmak mümkün olma gücüne konuşuyor. Bunun bir sürü, SEO şeylerin içerik pazarlama türlü yapıyoruz, özellikle, isimlendirme, adlandırma ve markalaşma faaliyetlerine bağlıdır. Bir şeyler ve ne şeyler aramak için toplumu ve dünyayı alabilirsiniz diyoruz hakkında gerçekten. Hummingbird Google bu metin tanıma bir sürü yapar nasıl gelişmeler kaydetmiştir, ancak bu zorlu ifadeler için, çapa metin hala güçlü.

Üç numara, 302′ler. Yani 302′ler 302 başlangıçta geçici bir yönlendirme olarak düşünülmüştü Web, ama çok, pek çok web sitesi ve hareketli sayfaları her türlü 302′lerin için sunucuları varsayılan türleri pislikleriyle uzun süredir tür bu tür biri olmuştur .

Yani A301 D. C302 yönlendirerek karşı gerçekten C planı çalışacak insanlar değişir bu durum var, B yönlendirir nerede yönlendirme gelecekte noktaları, ve gerçekten bir B yapar, yani daha fazla yapmak durumda ?

Eh, çok zaman, muhtemelen değil. Ama yine de böyledir, ve Google kalıcı yönlendirme olarak bu 301 yorumladığı, Web üzerinde arama sonuçlarında ve out oluyor bu örnekler bol görebilirsiniz. A tüm bağlantı suyu B. hakkı üzerinden geçmek için gidiyor

C ve D ile, yönlendirme, bir yerde uzun süre olmuştur ve onlar belki de bazı diğer sinyalleri, buraya işaret bazı diğer bağlantıları görmek, içinde bazı güven var oluyor büyük markalar ile, görünür evet, bu bazı geçmek, ama bir 301 ile oluyor neredeyse ne değildir. Bu bir direktif gibi, ve bu bir dürtmek ya da bir ipucu çeşit gelmez. Bu sadece yönlendirmeleri bu doğru türlü sağ, hala bu 301 S almak için önemli gibi görünüyor.

Bu arada, Web üzerinde yayınlanan ve sunucular yangın olabileceğini olabilir 30X durum kodları başka türlü bir yeri vardır. Bu yüzden dikkatli olun. Eğer kalıcı bir yönlendirme yapmak için çalışıyoruz eğer bir 305, bir 307, 309, garip bir şey görmek, muhtemelen bir 301 istiyorum. Yani dikkatli olun.

(Sayısı dört): direktifleri karşı nudges ve ipuçları konuşan, rel = “canonical” ilginç biri olmuştur. Rel = “canonical” İlk başlattı Yani, Google rel = “canonical” rel = “canonical” bize bir ipucu olduğunu, ama biz mutlaka müjde olarak almayacağız hakkında ne dedi.

Ancak, hatta bu ilk fırlatma gün gördüğümüz her testi, dostum, gospel olarak alıyor edildi. Her sayfada yanlışlıkla güvenilir bir sitede bir rel = “canonical” atmak ve geri ana sayfasına işaret, Google aniden ana ama endeks bir şey yok. Bu delilik.

Sen ne biliyorsun? Biz koşmak ve hatalar gördüm testler – çoğu kez, ne yazık ki, bizim örnekler burada hata var – rel = “canonical” etrafında yapılmıştır = Google yine bu oldukça sert yorumunu rel o olduğunu bize göstermiştir “kanonik” A’dan sayfa B şimdi ve burada içerik süper benzer olup olmadığına muazzam aramıyoruz demektir. Bazen özellikle şeyler manipülatif türlü vardır. Ama sen yanlışlıkla sayfaları çok endekslemek de olabilir, çünkü, düzgün yapıyoruz, rel = “canonical” uygulama yaparken dikkatli olmak lazım.

Yani bu dikkatli bir alandır. Google yine bu cephede ilerleme değil, ve bir çok temel direktif olarak bu alıyorsun gibi görünüyor.

Beş numara, sanırım, uzun bir süre, bize bir sürü hey, sosyal web artıyor, düşündüm. Sosyal büyük bir içerik çok paylaşılan ediliyor nerede, bağlantı grafik yerine, potansiyel olarak, daha çok, insan önemli şeyler işaret nerede ve ciro gerçekleşiyor nerede bir sürü. Bu tür ortak adamın bağlantı grafiği sosyal web ve sosyal grafik haline gelmiştir oluyor.

Ve yine, Google Twitter ve bu tweets ve endeksleme ile bir çok doğrudan ortaklık vardı iki yıl hariç, tüm malzeme bu tür bir ortaklık dağıldı beri, biz görmedik, Google arama sonuçları için oldukça etkili olduğunu Yine Google’dan. Onlar aslında bir çeşit sosyal, backtracked ettik ve onlar tür, söylediğim “Hey, bu tür şeyler, doğrudan herkes için sıralamalarını etkilemez, Facebook paylaşımları tweets seviyor biliyorum.”

Google+ özellikle kişiselleştirilmiş sonuçlar, bir istisna tür varlık. Ama biz kişisel olmayan sonuçlar için Google+ ile yaptığım bile testler henüz, hiçbir şey yapmak için ortaya çıktı.

Böylece tüm sosyal üzerinde gerçekleşiyor bu hisseler, Google bir göz alarak ve söylediğini burada gerçekten neler olup bittiğini düşünüyorum “Hey, evet, sosyal paylaşım çok oluyor.” Ama iyi bir sosyal paylaşım, etrafında sopa şeyler, insanlar gerçekten hissediyorum şeyler önemli bir bağlantı, bir söz, onlar gerçekten yorumlamak ve kullanabilir bir kazanç, bir alıntıyı kazanç, bir noktada sonra, hala onların sıralama algoritması.

Böylece sosyal içerikli bir parça veya bazı popülerlik elde etmek için, ne olursa olsun bir web sitesi ya da bir marka veya bir ürünün, bir ihbar ya da bir dönüm noktası olabilir gerçeğine dayanarak konum, ama eninde sonunda yansıyacak Bağlantı grafiğinde. Daha ziyade sosyal sinyalleri kullanarak daha olur onlar kadar ben onlar da kendilerini teşhir hakkında endişeli olduğunu düşünüyorum, bazı potansiyel manipülasyon var, hangi adil olmak, bekleyebilir. Onlar doğrudan erişim yok durum, tabii, orada da. Eh, onlar artık API düzeyinde erişim ve Facebook ve Twitter ile ortaklıklar yoktur, ve böylece de bu bazıları neden olabilir.

Altı numara, sonuncusu. Ben bize bir sürü Google onlar hakkında 2011, 2012 ’06, ’07 itibaren, web istenmeyen temizlik hakkında konuştuk uzun bir süre için, web spam, temizlik gibi, hissettim düşünüyorum, oldukça kabataslak oldu. Çok zor oldu.

Bu web Spam temizlemeye başladın, ben bize bir sürü düşünce düşünüyorum “Eh, sonunda onlar da PPC almak için gidiyoruz.” Başına ödeme tıklama anlamına gelmez. Ben porno, hap, ve kumarhane demek.

Buy Cialis online, Texas Hold – Ama Matt Moz gelen Brown, akıllıca ve Geçenlerde Boston’da yaptığı SearchLove sunumda, evet, sen ne olursa olsun, bu kategorilerin çevresinde arama sonuçlarına bakmak, sanki çıkıyor – ‘em içerik kaldırıldı limitsiz poker, Beyaz Tahta Cuma aile dostu olduğu için, millet – arama bu alanlarda performans konum ne olursa olsun, bu tür SEO dünyanın erken uyarı SERPS aslında.

Sen Google’ın spam ve yetki ve sinyal yorumlama etrafında yapma değişiklikleri bir sürü görebilirsiniz. Eğer bu alanı incelemek eğer, muhtemelen, gözlenen en ilginç olanlardan biri, hack olanların bir sürü. Bağlantıları bir demet kazanılmış vardı daha güvenilir siteler alt etki oluyordu edu sayfaları veya barnacle SEO, bu şeyler tür, bu biraz sona eriyor. Biz artışın biraz daha görüyorsanız, yine, tam eşleşme etki ve daha yaratıcı yerlerden bağlı siteler ve alma bazı bağlantıları, Google dikkate aldıkları linkler hangi biraz daha iyi kazanılmış gibi görünüyor çünkü gibi ve onlar üzerinde asılı ya da bir etki üzerine tutunmuş olabilir sayfaların authoritativeness hakim, ama iyi olanlar daha fazla güvenilen siteler bazı içten bağlı değildir nasıl.

Yani, o dedi, ben bazı ilginç yorumlarına arıyorum. Ben bu etrafında bazı büyük tartışmalar olacak eminim. Biz Tahta başka bir sürümüne Cuma için önümüzdeki hafta tekrar görüşürüz. Dikkat edin.

ücretsizseo

İlgili Terimler :
Yazar Hakkında

Yazar : admin

Yazar Hakkında :

Yazarın Tüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yorumlar
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

Sitemizde En Çok Okunan İçerikler

SEO Hizmeti İLETİŞİM: +90 (212) 585 23 75
SEO Hizmeti İLETİŞİM: +90 (212) 585 23 75 İnternet Hizmetlerimiz: 1)= Konunuzla ilgili kelimelerde Web Sayfanızla, Google’de 1.
SEO Hizmeti Alacak Firmalar Dikkat, Paralarınız Boşa Gitmesin. Bizimle İrtibat Kurun.
SEO Hizmeti Alacak Firmalar Dikkat, Paralarınız Boşa Gitmesin. Bizimle İrtibat Kurun.Web Sayfanız 24 saat 365 gün Firmanızın Merkezi, Firmanızın
Moz Blog
Moz BlogMoz Blog Biz Her Zaman Google Onlar Henüz var ki
Sosyal Medya Nedir?
Sosyal Medya Nedir? Alışkanlıklarımızın değiştiği ve bilgi tüketiminin olanca hızıyla gerçekleştiği günümüzde

Sitemizde En Çok Yorumlanan İçerikler

Seo hizmeti siteniz için neden gerekli?
Seo hizmeti siteniz için neden gerekli?Neden SEO Almanız Gerekli! Seo hizmeti ile SEO’ ya duyulan ihtiyаç
seo3
Google SEO Hizmetleri Web SEO HizmetleriGoogle SEO Hizmetleri Yahoo SEO Hizmetleri Yandex SEO Hizmetleri Harran
SEO Hizmeti Alacak Firmalar Dikkat, Paralarınız Boşa Gitmesin. Bizimle İrtibat Kurun.
SEO Hizmeti Alacak Firmalar Dikkat, Paralarınız Boşa Gitmesin. Bizimle İrtibat Kurun.Web Sayfanız 24 saat 365 gün Firmanızın Merkezi, Firmanızın
SEO Hizmeti İLETİŞİM: +90 (212) 585 23 75
SEO Hizmeti İLETİŞİM: +90 (212) 585 23 75 İnternet Hizmetlerimiz: 1)= Konunuzla ilgili kelimelerde Web Sayfanızla, Google’de 1.

Son Yapılan Yorumlar

SEO Hizmeti İLETİŞİM: +90 (212) 585 23 75 için doğru web tasarımı diyorki;

Sitenizi çok beğendim yazılarınızın devamını beklerim teşekkürler.

SEO Hizmeti İLETİŞİM: +90 (212) 585 23 75 için php yazılım diyorki;

Takip ediyorum teşekkür ederim.

SEO Hizmeti Alacak Firmalar Dikkat, Paralarınız Boşa Gitmesin. Bizimle İrtibat Kurun. için web master diyorki;

Takip ediyorum teşekkür ederim.